Obiekty

Tworzymy

z aluminium

Obiekty

Nowa odsłona

tradycyjnego designu

Obiekty

Tradycyjny wygląd

w nowoczesnym wydaniu

Targi
Systemy przeszklonych ścian działowych
Ściany bezszprosowe przeciwpożarowe MB-78EI w klasach EI30 i EI60
Certyfikaty
Obiekty

Miliony m2

doświadczenia w aluminium

Targi

Pierwsze
polskie rolety

z certyfikatem Instytutu Domów
Pasywnych w Darmstadt

Banner Image 1

Świetliki wstęgowe

dedykowane rozwiązania Aluprof

Obiekt: Galeria Katowicka

Pollard Street, Manchester 2012

Systemy energooszczędne

nowy standard w budownictwie

Certyfikat Breem Excellent: Pollard Street, Manchester 2012

Sky Tower

Aluprof

Najwyżej w Polsce

Obiekt: Sky Tower, Wrocław 2012

Banner Image 1

Bezpieczny

i ciepły dom

Budynek prywatny

Banner Image 1

Kreujemy przestrzeń

tworzymy formę

Obiekt: Centrum Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego

2016-10-28

Royal Wilanów - elegancja otulona zielenią

Royal Wilanów - elegancja otulona zielenią

Royal Wilanów to najwyższej klasy elegancki budynek biurowo-usługowy, zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Nieregularny kształt szklanej bryły w połączeniu ze stonowaną kolorystyką i szlachetnymi materiałami stanowi właściwe tło, zarówno dla pobliskiej historycznej zabudowy, jak i współczesnych apartamentów „Miasteczka Wilanów”. 

Budynek zlokalizowany jest w prestiżowej i dynamicznej dzielnicy Wilanów pod adresem Klimczaka 1 na rogu Przyczółkowej. To 5-kondygnacyjny gmach biurowy klasy A+, dysponujący starannie zaplanowaną strefą handlowo-usługową. Jego powierzchnia całkowita wynosi 81 000 m2, z czego powierzchnia użytkowa zajmuje ok. 35 000 m2. Doskonała ekspozycja oraz nowoczesny design zdecydowały o tym, że Royal Wilanów, w zaledwie rok po otwarciu, stał się jednym z najznakomitszych adresów na biurowej mapie Warszawy. Z racji bliskiego sąsiedztwa rezerwatu przyrody, budynek wydaje się być spowity zielenią. Dzięki temu nabiera ujmującego oblicza, stanowiąc komfortową przestrzeń dla swoich użytkowników. Nieopodal gmachu biegną linie autobusowe, prowadzące do pobliskiego węzła komunikacyjnego przy Metrze Wilanowska. 
 

Wyjątkowa, nagrodzona architektura

Budynek wyróżnia się minimalistycznym designem. Według założeń projektantów miała to być architektura cichej obecności. Tak też się stało. Bryła widziana z daleka wydaje się prosta i skromna. Jednak wraz ze zmianą perspektywy i zbliżaniem się do niej, owa prostota przechodzi płynnie w doskonałość architektonicznych detali.  

Royal Wilanów łączy elegancką architekturę oraz wysokiej jakości materiały. Zrównoważone rozwiązania problemów konstrukcyjnych zostały docenione przez jury konkursu „Obiekt Roku w systemach ALUPROF”, gdzie jego bryłę wyróżniono pierwszym miejscem. ALUPROF jest wiodącym producentem systemów aluminiowych w Europie. To dzięki technologii firmy w ostatnich latach powstały najgłośniejsze realizacje we współczesnej polskiej architekturze: Stadion Narodowy, Sky Tower (najwyższy budynek w Polsce), Filharmonia Szczecińska czy Centrum Kongresowe ICE Kraków. 

Royal Wilanów świetnie wpisał się w tkankę okolicy. Cieszy nas, że takie budowle powstają właśnie z wykorzystaniem indywidualnych rozwiązań ALUPROF – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager ALUPROF S.A. W przypadku Royal Wilanów kluczowy w całej inwestycji był system fasadowy MB-SR5ON w wersji z listwą 20 mm na ryglach. Na potrzeby wizji zostało także zaprojektowane rozwiązanie indywidualne oparte na systemie MB-SR5ON IW. Pozostałe systemy, firmy ALUPROF, wykorzystane w inwestycji to drzwi MB-70 HI, przegrody przeciwpożarowe MB-78 EI (EI60) oraz świetliki dachowe MB-SR5ON HI+.Dzięki systemom fasadowym Aluprof nieregularny kształt bryły zyskał nie tylko na estetyce, lecz także funkcjonalności. 
 
Budynek ma kształt nieregularnej szklanej bryły przypominającej trapez z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami. Jego fasada wygina się łukowato, stając się tłem dla placu przed budynkiem. Konstrukcja fasady składa się przede wszystkim ze szkła i elementów kamiennych z szarego piaskowca. Taka zróżnicowana i mieniąca się faktura sprawia, że krzywizny w narożnikach błyszczą rozmaitymi refleksami i odcieniami. Pełna przeszkleń elewacja biurowca, gwarantuje nieograniczony dostęp do światła naturalnego, które znacznie podnosi komfort pracy. 


W zmowie z ekologią 

Royal Wilanów zaprojektowano z myślą o wygodnym funkcjonowaniu najemców, z daleka od typowych zagłębi biurowych.  Budynek certyfikowanym jest w systemie BREEAM International, Europe Commercial 2009. Już na etapie projektowania otrzymał ocenę bardzo dobrą. Kluczowe rozwiązania przyjęte w projekcie to: odpowiedni dobór materiałów i zarządzanie środowiskiem wewnętrznym, zapewnienie komfortowych warunków pracy dla przyszłych użytkowników, kontrola zużycia wody i energii oraz zachowanie ekologicznej wartości działki i zminimalizowanie długoterminowego wpływu na bioróżnorodność. 

W całym projekcie ogromny nacisk położono na zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku. Wpływ na to ma nie tylko zieleń i zasadzone tu specjalnie drzewa, w tym również owocowe, lecz także ciekawa infrastruktura rekreacyjna. Możliwości jest oczywiście wiele. Jednak ta najbardziej kusząca to spacer królewskimi ogrodami pobliskiego Pałacu Wilanowskiego.
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z życia firmy, oferty, promocje, zapisz sie do newslettera.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ALUPROF S.A.

więcej

Kontakt dla mediów

Bożena Ryszka Bożena Ryszka
Kierownik Działu Marketingu
i Public Relations

tel.: +48 (33) 81 95 347
kom.: +48 728 486 290
e-mail: bryszka@grupakety.com
Aluprof S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała
tel.: +48 (33) 819 53 00
fax: +48 (33) 822 05 12
e-mail: aluprof@aluprof.eu
Zakład w Opolu
ul. Gosławicka 3
45-446 Opole 
tel.: +48 (77) 400 00 00
e-mail: aluprof@aluprof.eu
Zakład w Goleszowie
ul. Przemysłowa 10
43-440 Goleszów
tel.: +48 (33) 483 20 10
e-mail: aluprof@aluprof.eu
 
KRS: 0000106225 | NIP: 547-02-42-884 | Kapitał zakładowy/wpłacony: 4 028 350 PLN,-
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Firma Wiarygodna Finansowo
EU GRANTS
Realizacja: Lizard Media